Available Filters
Темјаника Кориа

570 ден

570 ден

570 ден

Темјаника

Темјаника Кориа

Виното Темјаника е суво вино со кристално светло-жолта боја и има одличен вкус на свеж босилек, бозел, бели цветови и мед. Ова вино има извонредна свежина и неверојатни ароми на свеж босилек, бозел, бели цветови и мед што го прави вкусно и возбудливо за пиење.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Meд
Босилек
Лимон

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Бело месо
Мешани морски плодови
Разни видови сирење
750 МЛ

Опис & Детали

Темјаника има ароми како парфем, а Темјаника Корија е уште подобра. Користејќи иновативна технологија за собирање и долгогодишно искуство и истражување, Темјаника Корија е финалниот производ.

Продукт СКУ: 456

Боја на Вино: Бело Вино

Product Tags: Temjanika, White Wine, 2018

Темјаника Кориа Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
mk_MKMacedonian