Available Filters
Каберне Совињон Single Block

495 ден

495 ден

495 ден

Каберне Совињон

Каберне Совињон Single Block

Ова каберне совињон е со полно тело и ароматичен, со кадифена текстура и овошно-зачинет карактер. Виното помина низ долг процес на стареење од повеќе од 2 години.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Какао
Цреша
Мента

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Црвено месо
Полномасно сирење
750 МЛ

Опис & Детали

Dry red wine full of dark fruit flavors and savory tastes, such as black pepper and bell peppers. Venec’s Cabernet Sauvignon Single Block outputs are an unforgettable experience. Mature flavor with fruitier flavor. The Cabernet Sauvignon Single Block by Venec is an endangered red wine full of dark fruit flavors with savory tastes, such as black peppers and bell peppers.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Product Tags: Cabernet, 2018, Red Wine

Cabernet Sauvignon Single Block's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian