Available Filters
Каберне Совињон

286 ден

286 ден

286 ден

Каберне Совињон

Каберне Совињон

Производ кој го има целото богатство и темен овошен вкус што го нудат црвените вина. Каберне Совињон од Венец е ароматично вино кое може да се пофали со вкус на пиперка и црн пипер испреплетени со неговите солени примеси. Навестувањата за кафе и чоколадо го вкоренуваат вашето непце за да го истражите ова вино.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Кафе
Какао

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Црвено месо
Полномасно сирење
750 МЛ

Опис & Детали

Производ кој го има целото богатство и темен овошен вкус што го нудат црвените вина. Каберне Совињон од Венец е ароматично вино кое може да се пофали со вкус на пиперка и црн пипер испреплетени со неговите солени примеси. Навестувањата за кафе и чоколадо го вкоренуваат вашето непце за да го истражите ова вино.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Тагови на Продукт: Кабернет, 2016, Црвено Вино

Каберне Совињон Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian