Available Filters
Disansko White Bag In Box 3L

357 ден

357 ден

357 ден

3L Series

Disansko White Bag In Box 3L

Дисанско Bag In Box 3L е сорта на грозје со ароматична природа, со забележлива киселост. Нашиот Ризлинг е суво вино со тропски и цитрусни ноти кои даваат освежителен финиш. Може да се сервира со различни стилови на храна.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Печени ореви
Печено јаболко

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Бело месо на скара
Морска храна
3000 ML

Опис & Детали

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Product Tags: White Wine, 2020, 3L Series

Disansko White Bag In Box 3L's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian