Available Filters
Мерлот Класик

286 ден

286 ден

286 ден

Мерлот

Мерлот Класик

Ова суво црвено вино се карактеризира со интензивна темноцрвена боја со виолетова нијанса. Се карактеризира со интензивна темноцрвена боја со виолетова нијанса и ароми на темно бери овошје, сливи и зрна кафе и какао. Ова вино е со полно тело и има пикантен послевкус.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Капина
Слива
Кафе

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Говедско месо
Свинско месо
Пилешко
750 МЛ

Опис & Детали

Мерлот Класик започнува со овошен вкус кој напредува во кроток после вкус, кој е многу сладок. Мерлот класик има длабоко црвена боја и е совршено за луѓето кои сакаат да организираат вечери. Ако барате вино што ќе ги достигне вистинските ноти за секого, не барајте понатаму.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Тагови на производ: Мерлот 2018, Црвено вино, Класик

Мерлот Класик Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian