Available Filters
Мерлот Single Block

495 ден

495 ден

495 ден

Мерлот

Мерлот Single Block

Длабоко темноцрвено вино од село Зад Градиште, со виолетова нијанса, цветна арома на божур, црвени и темни бобинки и вкус на зрно кафе. Елегантно и со полно тело, со припитомени танини и долг зачинет послевкус.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Капина
Кафе
Љубчици

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Јагнешко
Свинско месо
Пилешко
750 МЛ

Опис & Детали

The Venec Merlot Single Block is a premium selection from the Merlot Series. With a dark red color and aromas of coffee and hints of red fruit, this wine is a bold red. This is a sweet wine with a nice fruity balance, which makes it perfect for any meal or occasion.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Тагови за продукт: Мерлот, 2018, Сингл Блок

Мерлот Сингл Блок Осврти

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian