Available Filters
Прокупец Single Block

495 ден

495 ден

495 ден

Прокупец

Прокупец Single Block

Ова суво црвено вино се произведува од сортата Прокупец и го има во винаријата на 200 м надморска височина во селото Соколанче. Виното се карактеризира со интензивна виолетова боја и ароми на вишна и слива Mirabelle. Овошен е и елегантен со средно тело и припитомени танини.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Вишна
Свежа слива
Мешавина од овошје

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Лесни предјадења
Тестенини
Варен зеленчук
750 МЛ

Опис & Детали

Доживејте вкус на совршенство со виното Прокупец. Ова вино е направено од заборавено балканско грозје што може да се најде само во тесните полиња на долината Дисан. Пробајте го и ќе ве изненади неговата живописна, рубин -црвена боја и вкус што вреди да се проба.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Product Tags: Prokupec, Red Wine, 2020

Prokupec Single Block's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian