Available Filters
Ризлинг

418 ден

418 ден

418 ден

Ризлинг

Ризлинг

Ако сакате Ризлинг, тогаш Ризлинг 2018 е совршено вино за вас. Ова вино има мала арома и смели вкусови. Има одличен вкус и добро старее. Може да биде совршено да се има со свинско или пилешко или може да биде едноставен пијалок за уживање во студена ноќ. Зошто да не го пробате сами?

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Печени ореви
Печено јаболко

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Бело месо на скара
Морска храна
750 МЛ

Опис & Детали

Ако сакате Ризлинг, тогаш Ризлинг 2018 е совршено вино за вас. Ова вино има мала арома и смели вкусови. Има одличен вкус и добро старее. Може да биде совршено да се има со свинско или пилешко или може да биде едноставен пијалок за уживање во студена ноќ. Зошто да не го пробате сами?

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Тагови на производ: Ризлинг, 2018, Бело вино

Riesling's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian