Available Filters
Ризлинг

460 ден

460 ден

460 ден

Ризлинг

Ризлинг

Ризлингот е сорта на грозје со ароматична природа, со забележлива киселост. Нашиот Ризлинг е суво вино со тропски и цитрусни ноти кои даваат освежителен финиш. Може да се сервира со различни стилови на храна.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Печени ореви
Печено јаболко

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Бело месо на скара
Морска храна
750 МЛ

Опис & Детали

Уживајте во чаша со преубав вкус, уникатно формулирано вино од Ризлинг. Брзо со овошни тонови, ова вино е „најдобро да се купи“ материјал за вечера кај многу луѓе. Печени ореви, печено јаболко и круша се само неколку од заводливо сложените ароми на ова прекрасно бело вино.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Тагови на производ: Ризлинг, 2020, Бело вино

Riesling's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian