Available Filters
Розе Класик

286 ден

286 ден

286 ден

Розе

Розе Класик

Виното е со бледа лосос боја и има свеж и мек вкус. Има мирис на малини, јагоди и рибизли и е малку зачинет.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Малина
Јагода
Рибизли

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Свежа салата
Лесни тестенини
Овошен десерт
750 МЛ

Опис & Детали

Розе е суво вино кое е софистицирано и овошно вино. Се состои од барел Каберне Совињон, кој пак е чувано во буре од Совињон Блан. Ова е беспрекорна симбиоза која кога ќе се измешаат заедно произведува луто, кисело вино. Остриот вкус на зрели бобинки со навестување на даб сигурно ќе му угодат на секој кој ужива во вино.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Розе Вино

Product Tags: Rose, 2020

Rose Classic's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian