Available Filters
Траминец Single Block

440 ден

440 ден

440 ден

Траминец

Траминец Single Block

Суво бело вино од сортата на грозје Траминец, одгледувано во селото Соколце. Има светло жолта боја и арома на нарциси и бели цветови. Виното е полно со кора од лимон, зачини и свежина на непцето што завршува со минералност во послевкусот.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Нарциси
Бели Цвеќиња

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Сите видови риби
Тестенини
Сирење
750 МЛ

Опис & Детали

Виното Траминец е квалитетно вино направено со употреба на нови, чисти сорти грозје и традиционални методи на производство. Виното само ги прифаќа овие ноти со 12% стандардно ниво на алкохол што создава храбро искуство за дегустација.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Тагови на производи: Траминец, единечен блок

Траминец Single Block Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian