Available Filters
Траминец

286 ден

286 ден

286 ден

Траминец

Траминец

Ова суво вино произведено од сортата Траминец од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Соколце. Се карактеризира со светло жолта боја и мириси на нарциси и бели цветови. Вино со полно тело со кора од лимон, зачини и свежина на непцето. Минералноста во послевкусот му дава дополнителна сложеност.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Бел цвет
Лимон
Мента

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Риба
Сирење
Тестенини
750 МЛ

Опис & Детали

Виното Траминец е квалитетно вино направено со употреба на нови, чисти сорти на грозје и традиционални методи на производство, постигнувајќи совршена рамнотежа на арома, киселост, танин, пропустливост, вкус, боја и вкус. Ова вино доаѓа со стандардни нивоа на алкохол кои лесно достигнуваат 12%.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Тагови на производи: Треминец, Бело вино

Траминец Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian