Available Filters
Вранец 1Л

137 ден

137 ден

137 ден

Вранец

Вранец 1Л

Ова е вино вранец, суво црвено вино произведено од сортата вранец од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Соколце. Се карактеризира со длабоко црвена боја и ароми на капини, сливи и темни цреши со дополнителни ноти на еукалиптус и тутун. Комплексно вино со полно тело со свилени танини, хармонична киселост и продолжен вкус на какао.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Капина
Сливи
Темна цреша

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Месо на скара
Говедско месо
Свинско месо
750 МЛ

Опис & Детали

Вранец 1л Wine е виното што го знаете и го сакате доаѓа кај вас во уште поголемо шише. Со своите жестоки ароми на цреша, капина, боровинка и аронија, Вранец 1L е најдобро купување. Нескротливи и свежи, вкусовите на ова балканско вино од грозје ќе ви ја донесат Есента кај вас.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Тагови на Продукт: Вранец, Црвено Вино, 1Л

Вранец 1Л Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian