Available Filters
Вранец Класик

286 ден

286 ден

286 ден

Вранец

Вранец Класик

Ова е вино вранец, суво црвено вино произведено од сортата вранец од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Соколце. Се карактеризира со длабоко црвена боја и ароми на капини, сливи и темни цреши со дополнителни ноти на еукалиптус и тутун. Комплексно вино со полно тело со свилени танини, хармонична киселост и продолжен вкус на какао.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Капина
Сливи
Темна цреша

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Месо на скара
Говедско месо
Свинско месо
750 МЛ

Опис & Детали

Вранец Класик е совршено вино за оние кои сакаат богато вино со полно тело и со овошни вкусови на цреша и капина и совршен вкус за да го исполнат целото задоволство. Со суптилни навестувања за боровинка и аронија, ова вино ќе ве испрати на возење исполнето со пријатни изненадувања во секоја голтка.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Ознаки на производот: вранец, црвено вино, 2018 година

Вранец Класик Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian