Available Filters
Chardonnay OAK Plus

525 ден

525 ден

525 ден

Шардоне

Chardonnay OAK Plus

Суво бело вино од сортата Шардоне од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Муратов Дол. Се карактеризира со кристално златна боја. Виното има пријатна свежина, крцкава киселост и долг и упорен зачинет послевкус.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Тропско овошје
Жолти цветови
Пудинг од ванила

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Риба
Јадења со морска храна
Пилешко
750 МЛ

Опис & Детали

Chardonnay OAK is our one of the special edition of the Chardonnays. This wine brings out the taste of oak with a mix of undertones that hints on tropical fruits. Comes with the perfect balance of fruit forward taste, with notes that unlock new depth on each sip.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Product Tags: Chardonnay OAK, 2020

Chardonnay OAK Plus's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian