Available Filters
Шардоне Single Block

440 ден

440 ден

440 ден

Шардоне

Шардоне Single Block

Ова суво вино произведено од сортата Шардоне од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Муратов Дол. Се карактеризира со кристално жолта боја, доминираат ароми на тропско овошје, свеж ананас и банани. Вино со полно тело со пријатна свежина и зачинети тонови на лушпи од агруми.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Тропско овошје
Ананас
Банана

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Бело месо на скара
Бела риба
Тестенини
750 МЛ

Опис & Детали

Овa Шардоне самo по себе е одлично вино. Но, со серијата Single Block од Венец. Се постига сосема ново ниво. Виното од долината Дисан овозможува сосема ново искуство. Со повеќе цитрусни тонови и ароми. Попрефинетите вкусови на ова вино прават одличен спој со речиси секое јадење.

Product SKU: 157

Боја на Вино: Црвено Вино

Тагови на производи: Шардоне, Single Block, Премиум вино

Шардоне Single Block Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian