Available Filters
Disansko Red Bag In Box 3L

357 ден

357 ден

357 ден

3L Series

Disansko Red Bag In Box 3L

Ова е вино од серијата 3L, суво црвено вино произведено од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Соколце. Се карактеризира со длабоко црвена боја и ароми на капини, сливи и темни цреши со дополнителни ноти на еукалиптус и тутун. Комплексно вино со полно тело со свилени танини, хармонична киселост и долги последователни вкусови од какао

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Капина
Кафе
Љубчици

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Јагнешко
Свинско месо
Месо на скара
3000 ML

Опис & Детали

Боја на Вино: Црвено Вино

Product Tags: Bag In Box, Red Wine, 2020

Disansko Red Bag In Box 3L's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian