Available Filters
Розе Премиум Серија

572 ден

572 ден

572 ден

Розе

Розе Премиум Серија

Ново вино направено од сортите Каберне Совињон и Шираз одгледувани во сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Зад Градиште. Има прекрасна бледа лосос боја и има елегантен нос со прилично интензивни мириси на сочни малини, шумски јагоди и црвени рибизли и слаб мирис на црвени цитрусни овошја. Непцето е меко и мазно со свежина.

Температура на сервирање

14°C
16°C

Вински ароми

Малина
Свежa зеленa пиперка
Јагода

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Свежи салати
Лесни тестенини
Овошни десерти
750 МЛ

Опис & Детали

Чисто совршенство, Бледо розово вино со пенлива арома и јасен вкус, Venec's Rose Premium е лесно, освежувачко вино без кое не сакате да одите никаде.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Розе Вино

Тагови на производи: Роза, Премиум серија

Розе Премиум Серија Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian