Available Filters
Шираз Single Block

495 ден

495 ден

495 ден

Шираз

Шираз Single Block

Виното Шираз е суво црвено вино кое доаѓа од сопствените лозја на винаријата. Се карактеризира со интензивна темноцрвена боја и арома на темјанушки, капини и црвени бобинки. Вкусот е елегантен, со богати кадифени танини и долг зачинет вкус на сладок сладок и каранфилче.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Љубчици
Капина
Брусница

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Јагнешко
Свинско месо
Пилешко
750 МЛ

Опис & Детали

Шираз Single Block е специјална верзија на Шираз и е едно од премиум вината што ги нуди Венец. За оние кои сакаат да го истражат примамливиот вкус што го нуди виното Шираз, тогаш ова е вино за вас.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Product Tags: Shiraz, Single Block, 2019

Шираз Single Block Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian