Available Filters
Шираз

286 ден

286 ден

286 ден

Шираз

Шираз

Ако сакате добро црвено вино, тогаш овој Шираз треба да биде совршен избор за вас. Бојата е длабоко црвена, а виното е полно тело со богати вкусови на темјанушки, капини и црвени бобинки. Елегантно и полно вино со бујни кадифени танини и долг зачинет мраз од алкохол и вкус на каранфилче.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Капина
Љубчици
Слива

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Морска храна
Риба на скара
Говедско месо
750 МЛ

Опис & Детали

Виното Шираз има примамлив вкус на Малбек, црно овошје и зачини од пиперка. Ова смело вино е типично кружно и овошно, додека таниската густа варијација има освежувачки зачин на Малбек.

Продукт СКУ: 155

Боја на Вино: Црвено Вино

Тагови на производ: Шираз, 2019 година

Прегледи на Шираз

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian