Available Filters
Смедеревка 1Л

137 ден

137 ден

137 ден

Смедеревка

Смедеревка 1Л

Светот отсекогаш барал кралица. А победникот е онаа слатка смедеревка, вино кое никој никогаш нема да го заборави. Во комбинација со вкусни предјадења и добро друштво, ова вино ќе го направи целото ваше лето за паметење.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Банана
Тропско овошје

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Салата
Пилешко
Риба
1000 МЛ

Опис & Детали

Смедеревка е традиционално малку познато македонско вино со вградена историја на потекло од пред 3.000 години, во прочуеното грчко-македонско наследство во регионот, кога Александар Велики ја освоил Персиската империја. Тоа е едно од вината што е синоним за Македонија.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Тагови на производ: Смедеревка. 2018 година, Бело вино

Смедеревка 1Л Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian