Available Filters
Темјаника Класик

286 ден

286 ден

286 ден

Темјаника

Темјаника Класик

Ова суво бело вино се прави од сортата темјаника грозје, лоцирана во селото Соколче. Виното се карактеризира со кристално светло-жолта боја и ароми на старешина-цвет и мед. Има свеж вкус на сочен лимон кој е придружен со зачинети ноти од бел пипер и долго се задржува во устата.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Бозел
Meд

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Варен зеленчук
Свежи салати
Зачинетo свинско месо
750 МЛ

Опис & Детали

Виното Темјаника 2020 е благо слатко вино од лозјето на Темјаника во Дисанската Долина. Користени се најновите технологии за да се создаде попрецизен, нежен вкус.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Тагови на производ: Темјаника, Бело вино, 2020 година

Темјаника Класик Прегледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian