Available Filters
Вранец Орле

780 ден

780 ден

780 ден

Вранец

Вранец Орле

Одлежено 6 месеци во француски дабови буриња, ова суво црвено вино се карактеризира со интензивна темноцрвена боја и ароми на зрели капини, сливи, какао и листови од тутун со дополнителни нијанси на темјанушки, саќе и мед. Виното е со полно тело и има скротени танини со хармонична киселост.

Температура на сервирање

16°C
18°C

Вински ароми

Слива
Љубчици
Какао

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Месо на скара
Сирење
Салата на база на домати
750 МЛ

Опис & Детали

Вранец е многу традиционално балканско вино со длабок и интензивен вкус што е совршено за пијалок после вечера. Аромата на ова вино е многу интензивна и сложена со јасен вкус на цреша, капина, боровинка и аронија. Орле, исто така, има нови ноти на цреша, капина, боровинка и аронија, кои овозможуваат повеќе вкусно искуство со мазна завршница.

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Црвено Вино

Ознаки на производот: вранец, црвено вино, Орле, 2017 година

Vranec Orle's Reviews

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian