Available Filters
Жилавка Single Block

440 ден

440 ден

440 ден

Жилавка

Жилавка Single Block

Жилавка е суво бело вино со жолтеникаво зелена боја, кое остава впечаток со изразито полно тело, елегантна овошна и долготрајна послевкус во устата. Гастрономската препорака е да се консумира со тестенини, сирење или бело месо.

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Бел цвет
Тропско овошје

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Бело сирење
Тестенини
Бело месо
750 МЛ

Опис & Детали

Зилавка е одлично бело вино со светло зелена боја. Аромата на ова вино е многу свежа и мириса на пролетни цвеќиња. Има мирис на свежа трева и билки помешани со прекрасен овошен мирис. Вкусот на праска и неколку други вкусови доаѓаат во преден план со убав вкус на вино. Пијте го ова вино разладено за максимално уживање!

Продукт СКУ: 154

Боја на Вино: Бело Вино

Тагови на производ: Зилавка, Бело вино, Single Block, 2020 година

Жилавка Сингл Блок Погледи

{{ reviewsTotal }} Осврт
{{ reviewsTotal }} Прегледи
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Што сакаат другите потрошувачи на вина

mk_MKMacedonian